Inšpirácie

Loftový štýl, stačí pohľad a pochopíte, prečo je žiadaný!

Loftový štýl Kúpeľne DEANTE

Industriálny šarm s pocitom priestrannosti, doplnený minimalistickými prvkami a podtrhnutý špecifickým osvetlením, to všetko v sebe kombinuje a spája mimoriadne obľúbený loftový štýl. Jeho jedinečný a osobitý charakter sa prenáša do rôznych miestností a kúpeľňa rozhodne nie je výnimkou.

Kúpeľňová konzola Deante SILIA (1)

Veľký záujem o tento štýl vnímame každý deň aj v našom showroome, kde ľuďom osobne pomáhame s výberom vhodného zariadenia a doplnkov. Rozhodli sme sa preto pomôcť s výberom aj vám, našim online zákazníkom, a pripravili sme pre vás túto inšpiráciu, vyskladanú z produktov z našej ponuky, ktoré sa dokonale hodia pre vytvorenie kúpeľne v loftovom štýle.

Kúpeľňová konzola Deante SILIA na nožičkách, 840x360 mm

Jednoduchosť, minimalizmus a vhodné materiály

Pre loftový štýl je dôležitá jednoduchosť, minimalistické tvary a farby, či vhodné materiály ako kov a drevo. Charakteristický je aj veľký otvorený priestor, ale nie je to podmienka. Aj malá kúpeľňa môže byť zariadená v tomto nadčasovom štýle a takú sme zvolili aj v tejto inšpirácii.

Začneme pri sprchovom kúte, ktorý vďaka presklenej zástene v štýle walk-in doplnenej líniovým sprchovým žľabom, pôsobí ľahko a priestranne. Ani malá kúpeľňa tak nebude pôsobiť, že je preplnená.

Pri pohľade na sprchový kút vám okamžite padne do oka aj elegantná sprchová batéria ALPINIA v matnom čiernom prevedení. Práve táto farba, v kombinácii s minimalistickým dizajnom, dokonale zapadá do loftového štýlu.

Najväčšiu pozornosť púta oblá kúpeľňová konzola SILIA na nožičkách. Industriálno-loftový minimalistický dizajn konzoly zaručí, že vaša kúpeľňa bude vždy trendová a atraktívna. Je tiež veľmi praktická, má vlastný držiak na uterák a odkladací priestor. Okrem čierneho matného prevedenia si môžete zvoliť nerezové prevedenie.

Na konzolu môžete osadiť akékoľvek okrúhle dizajnové umývadlo zo série SILIA. Vybrať si môžete keramické alebo niektoré z viacerých odtieňov granitu. Veľkosť umývadla tu nerozhoduje, pre loftový štýl je dôležité, aby malo geometrický tvar. Menšie umývadlo zároveň vyrieši aj problém s priestorom.

Táto kombinácia konzoly a umývadla vám dáva úplnú slobodu pri rozmiestnení zariadenia v kúpeľni, pretože konzolu možno umiestniť na akékoľvek miesto.

Kúpeľňová konzola loftového štýlu Deante SILIA

Veľmi dôležitý je výber vhodnej batérie. Túto zostavu dopĺňa elegantná podomietková batéria ALPINIA v matnej čiernej farbe a aby všetko dokonale ladilo, tak je k batérii použitý dizajnový umývadlový sifón v rovnakej farbe.

Batéria umývadlová Deante ALPINIA, podomietková, nero

Na záver nesmieme zabudnúť na doplnky, ktoré pomáhajú dotvoriť celkovú atmosféru. Perfektne sa sem hodia produkty SILIA, vďaka ktorým celý priestor vybavíte doplnkami z jednej série a máte tak istotu, že všetko bude spolu dokonale ladiť.

Napríklad tento štýlový držiak na uteráky SILIA, taktiež v matnom čiernom prevedení, je presne ten doplnok, ktorý ukazuje, že kúpeľňa bola navrhnutá dokonale až do posledného detailu.

Related Posts