Blog

Plochý ohrievač vody Elíz: Výkon, štýl a spoľahlivosť s ovládaním cez internet

Elíz - ohrievač vody

Neodmysliteľnou súčasťou každej domácnosti či komerčnej prevádzky je teplá voda. Okrem základného komfortu, je tiež veľmi dôležitá pre hygienu a naše zdravie.

Teplú vodu najčastejšie získavame z ohrievača vody, ktorý nazývame aj bojler. Môžeme si ho predstaviť ako uzatvorenú nádrž s vodou v rôznych veľkostiach (objemoch). Aktuálne na trhu nájdete tri typy ohrievačov – elektrické, kombinované a akumulačné, my sa teraz zameriame len na elektrické.

Aké sú výhody elektrického ohrievača vody?

Bojler Elíz namontovaný na stene

Voda sa ohrieva cez ohrievacie teleso a elektrický bojler tak prináša rýchly ohrev vody, jednoduchú inštaláciu a údržbu, možnosť nastavenia teploty podľa potreby, energetickú efektívnosť a spoľahlivú dostupnosť teplej vody kedykoľvek počas dňa. Vďaka ich bezpečnosti a jednoduchosti ide o jedno z najobľúbenejších riešení na ohrev vody.

V tomto článku sa venujeme konkrétne elektrickým ohrievačom vody od slovenskej značky Elíz, pretože priniesla niekoľko veľmi praktických a dizajnových noviniek, o ktorých by ste mali pred kúpou bojlera rozhodne vedieť. Tak poďme na to.

Jedinečný plochý ohrievač vody Elíz: 7 dôvodov, prečo si vybrať práve tento model

1. Kvalita a spoľahlivosť slovenského výrobcu

Ohrievače vody ELÍZ vynikajú nielen svojou funkčnosťou, efektívnosťou a kvalitou spracovania, ale predovšetkým svojou energetickou nenáročnosťou a vysokým výkonom. Spĺňajú náročné normy smernice o efektivite a spotrebe energie zariadení na ohrev vody.

2. Jedinečný plochý tvar ohrievača šetrí drahocenné miesto

Pri navrhovaní a zariaďovaní technickej miestnosti väčšina ľudí bojuje o každý centimeter. Zabudnite preto na klasické ohrievače v tvare valca, ktoré zaberajú zbytočne veľa miesta.

Modely UNI a PLV od výrobcu Elíz ponúkajú jedinečný plochý tvar, ktorý je veľmi praktický, priestorovo úsporný a zároveň dizajnovo vyladený. Medzi našimi zákazníkmi je mimoriadne obľúbený. Toto unikátne prevedenie s maximálnou hĺbkou len 300 mm (hĺbka záleží od modelu a objemu ohrievača) by ste u väčšiny výrobcov hľadali márne.

Ak máte priestorovo obmedzené možnosti, tak ploché ohrievače Elíz sú pre vás ideálna voľba. Model UNI ponúka vertikálnu aj horizontálnu montáž. S týmto kompaktným dizajnom a kapacitou bojlera od 30 do 100 litrov, ide o skutočného majstra na ohrev vody pre vašu domácnosť, kanceláriu či komerčný priestor.

Montáž bojlera UNI

3. Unikátna antracitová farba: Dizajn ohrievača sa posunul na najvyššiu úroveň

Model PLV prišiel s novinkou v podobe krásnej antracitovej (šedej) farby, ktorá úplne zmenila pohľad na ohrievače vody ako také. Nový farebný odtieň mu dodal výraznú dávku exkluzivity a luxusu. Tento ohrievač vody môžete kľudne umiestniť na viditeľné miesto bez toho, aby narušil celkovú dizajnovú atmosféru priestoru. Ak si potrpíte na vzhľad aj pri tomto druhu výrobkov, tak ohrievače zo série PLV sú pre vás ako stvorené.

4. Komfortné ovládanie na diaľku odkiaľkoľvek na svete

Ovládanie bojlera cez wifi

Potrebujete zmeniť nastavenia na vašom bojleri? Urobte to odkiaľkoľvek na svete, či už z pohodlia svojho gauča alebo tisíce kilometrov od domu, stačí vám k tomu mobil s pripojením na internet a pár ťuknutí prstom.

Modely ohrievačov zo série PLV (áno, práve tie krásne antracitové), sú už vybavené pripojením na Wi-Fi, takže kontrolu teplej vody máte doslova pod palcom. Vďaka ovládaniu na diaľku si môžete pripraviť teplú vodu presne vtedy, keď potrebujete, čím jednoducho a efektívne šetríte peniaze.

5. Teplá voda bez čakania

Už žiadne čakanie na teplú vodu. Ploché ohrievače zohrievajú vodu na požadovanú teplotu naozaj veľmi rýchlo vďaka konceptu dvoch nádrží a dvoch ohrievacích telies. Ich nastaviteľná teplota s rozsahom od 30 do 75 °C umožňuje prispôsobiť teplotu vody presne podľa vašich preferencií. Aktuálna teplota vody, ako aj nastavená teplota, sa zobrazuje na LED displeji.

6. Šetrí energiu = šetrí vaše peniaze

Energetická účinnosť je v dnešnej dobe rastúcich cien energií kľúčovou vlastnosťou. Ploché bojlery Elíz vďaka pokročilým technológiám minimalizujú náklady na elektrickú energiu, čo znamená nielen úsporu peňazí, ale aj ohľaduplnosť voči životnému prostrediu. Nízke tepelné straty a nízke prevádzkové náklady dosahujú aj vďaka hrubej izolácii.

7. Bezpečnosť a kvalita je samozrejmosťou

Elektrické bojlery sú všeobecne maximálne bezpečné, pretože nevyžadujú prívod iného zdroja tepla. Zapájajú sa iba do elektrickej siete. Výrobca Elíz ale nechce nič podceniť a bezpečnosť svojich ohrievačov zvýšil pomocou dvojitej tepelnej poistky proti prehriatiu. Tá zabezpečí, že ich používanie je vždy bezpečné a spoľahlivé. Kvalitná výroba podľa najprísnejších noriem zase zaručuje dlhodobú spoľahlivosť.

Ak hľadáte elektrický ohrievač, ktorý v sebe kombinuje jednoduchú inštaláciu a údržbu, vysokú efektivitu a spoľahlivosť doplnenú krásnym exkluzívnym dizajnom s inteligentným ovládaním cez internet, tak ohrievače od značky Elíz sú pre vás to pravé. Žiadne kompromisy, s Elíz získate to najlepšie v každom ohľade. Vyberte si z ponuky v našom e-shope.

V prípade, že máte otázky k ohrievačom vody prípadne k akýmkoľvek iným výrobkom z našej ponuky, neváhajte a kontaktujte náš odborný tím: Mobil: 0944 399 089 / E-mail: eshop@vodotech.sk

S radosťou odpovieme na vaše otázky a urobíme maximum, aby sme pre vás našli vhodné riešenie.